Tärkeää tietoa harrasteliikunnan kevätkauden 2021 aloituksesta!

Päivitettyjen AVI:n rajoitusten (max 10 henkilön ryhmät) mukaisesti emme pysty aloittamaan harrasteliikunnan tunteja vielä maanantaina 18.1.2021. Tämän hetken tiedon mukaan rajoitukset ovat voimassa 8.2 asti.

Selvitämme tällä hetkellä mahdollisuutta aloittaa kausi pienryhmissä 9. helmikuuta alkaen, mikäli rajoitukset edelleen jatkuvat. Seuran kilparyhmät ovat aloittaneet kevään harjoitukset. TAITO-ryhmälle laitamme erikseen viestiä aloituksesta.

Toivomme, että kaikki halukkaat ilmoittautuisivat kevätkauden LASTEN harrasteryhmiin mahdollisimman pian, kuitenkin 31.1.2021 mennessä, jotta saamme suunniteltua sujuvasti mahdollisten pienryhmien toteutuksen. Näin varmistamme, että kaikki innokkaat pääsevät mukaan. Aikuisten harrasteliikuntaan suunnittelemme tällä hetkellä vaihtoehtoisia toteutusmuotoja. Kevään aikuisten harrasteliikunnan kausikortin ostamista kannattaa nyt siirtää myöhemmäksi.

Tiedotamme kevätkauden aloituksesta ja muista käytännön asioista mahdollisimman pian. Seuraathan sähköpostia, sosiaalista mediaa ja seuran kotisivuja.

Harrasteliikunta (aikuiset ja lapset)

0400 594882 / harrasteliikunta@rantaperkionisku.com

Joukkuevoimistelu, voimistelukoulut, tanssillinen voimistelu ja TAITO-ryhmä

045 2075377 / joukkuevoimistelu@rantaperkionisku.com