Isku 110v juhlii aktiivisen toiminnan merkeissä

Aira Ikonen

Seuran puheenjohtaja Aira Ikonen lähettää koko seuraväelle terveisiä keskellä kiireistä toimintakautta. Syksyllä 2021 Rantaperkiön Iskun jäsenistö on liikkunut ahkerasti lentopallon, harrasteliikunnan, joukkuevoimistelun ja tanssin merkeissä. Seura on järjestänyt kauden aikana useita ottelu- ja kilpailutapahtumia ja myös veteraanitoiminta on ollut aktiivista.

“Hyvää seuraa 110 vuotta! Onnea Rantaperkiön Iskun seuraväelle tänä juhlavuonna! Juhlimme historiallista juhlavuotta aktiivisen toiminnan merkeissä ja toivotan kaikille iloista toimintatarmoa edelleen. Isku meissä, me iskussa!”

Tamperen kaupunki järjestää tänään keskiviikkona 24.11. vastaanoton kutsuvieraille Rantaperkiön Iskun 110-vuotisen toiminnan kunniaksi Tampereen Raatihuoneelle. Vastaanotolla on käytössä koronapassi.